ABA liga
8

Košarkaši Igokee poraženi od Partizana u Beogradu, fantastična utakmica u Ljubljani

F. Z.
Odigrane su dvije utakmice 12. kola regionalne košarkaške ABA lige, a jedini bh. predstavnik Igokea upisao je poraz na gostovanju kod Partizana.

Košarkaši Partizana sve četvrtine su riješili u svoju korist. Nakon prvih 20 minuta igre u Beogradu domaćin je imao sedam poena prednosti (44:37). Nastavio je domaćin u istom ritmu i u nastavku i na kraju je slavio rezultatom 89:73.

Domaće je do pobjede vodio Paige sa 19 postignutih poena, dok je Janković postigao 16. U redovima gostujuće ekipe 15 poena postigao je Wright. Talić i Green postigli su po 13 poena.

Duel koji je odigran nešto ranije između Cedevita Olimpije i Mege Bemax završen je nakon velike drame i dva odigrana produžetka pobjedom domaćina rezultatom 112:102.

U redovima domaćih 33 poena postigao je Blažič, dok je na drugoj strani 27 postigao Perry.