Slavila i Španija
85

Košarkaši Kanade opet pokazali snagu i pobjedom nad Australijom najavili pohod na medalju

N. M.
Kanada još jednom pokazala snagu (Foto: Twitter)
Košarkaška reprezentacija Kanade upisala je novu pobjedu na Olimpijskim igrama, pošto je u fantastičnoj utakmici savladala Australiju rezultatom 93:83.

Tako je Kanada još jednom pobjedom najavila pohod na medalju i moguću borbu za zlato sa Amerikom i Srbijom, a prethodno su savladali Grčku.

Vodila je danas Australija nakon prve četvrtine rezultatom 28:26, a u prednosti je ostala i do kraja prvog poluvremena pa je nakon dvadeset minuta bilo 49:45.

Međutim, Kanada dodaje gas u nastavku i stiže do preokreta za sigurnu pobjedu od deset poena razlike, rezultatom 93:83.

Kanada je do pobjede stigla uprkos lošoj partiji jedne od dvije glavne zvijezde Jamala Murrayja, koji je ubacio tek 5 poena. Predvodio je Kanađane RJ Barrett sa 24 poena, a Shai Gilgeous-Alexander i Dillon Brooks su dodali po 16.

U redovima Australije s 19 poena najbolji je bio Josh Giddey, dok je Jock Landale ubacio 16 koševa.

Ranije danas su nam spektakl podarile i selekcije Grčke i Španije, a Furija je slavila sa 84:77. Furiju je predvodio nevjerovatni Santi Aldama sa 19 poena i 12 skokova.

Podsjećamo, u četvrtfinale OI će se plasirati po dvije selekcije iz svake od tri grupe grupne faze, te dvije najbolje trećeplasirane.