Utakmica u Podgorici
0

Košarkaši Sparsa lošom igrom u finišu izgubili u prvom meču finala ABA 2 lige

Detalj s utakmice u Podgorici (Foto: ABA liga)
Košarkaši Studentskog centra pobijedili su danas u Podgorici u prvoj utakmici finala ABA 2 lige ekipu Sparsa rezultatom 99:89 te su tako napravili dobar rezultat uoči revanša.

Prva četvrtina bila je dosta ujednačena, a Studentski centar je fenomenalno odigrao drugu pa su na poluvrijeme otišli sa čak 13 poena razlike.

I nakon treće dionice činilo se kako ekipa iz Sarajeva nema odgovora, ali su onda odigrali vrlo dobru četvrtu četvrtinu. Ipak, u posljednjoj minuti napravili su nekoliko kardinalnih grešaka pa je crnogorska ekipa slavila s uvjerljivih 10 poena razlike.

Najbolji kod Studentskog centra bio je Pavličević s 20 poena, a Tejić je dodao 17. Orelik je u redovima Sparsa bio najefikasniji s 20 poena, dok je Gegić ubacio 19.

Revanš između Studentskog centra i Sparsa igra se u četvrtak.

Ekipa koja u dvije utakmice bude imala bolju ukupnu koš-razliku ući će u ABA ligu, a poraženi će imati novu šansu u baražu sa Splitom. Tada će se igrati na dvije pobjede, a tim iz Dalmacije imat će prednost domaćeg terena.