Utakmice kvalifikacija
0

Košarkaši Srbije se plasirali na Eurobasket, Sjeverna Makedonija bez učešća

K. H.
Košarkaška reprezentacija Srbije pobjedom protiv Gruzije rezultatom 92:66 plasirala se na Eurobasket 2022. godine, dok je Sjeverna Makedonija nakon četvrtog poraza ostala bez ikakvih šansi da zaigra na smotri najboljih.

Nakon prvih 20 minuta Srbija je imala prednost od 37:31, a da će doći do pobjede bilo je jasno već u trećoj četvrtini kada su dodatno povećali svoju prednost i u posljednju dionicu ušli sa 14 poena razlike.

Na kraju su ubjedljivo slavili protiv Gruzije i konačan rezultat glasio je 92:66. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Petrušev koji je ubacio 27 poena, a pratio ga je Anđušić sa 22 poena.

Za razliku od Srbije, Sjeverna Makedonija neće igrati na Eurobasketu 2022. godine nakon što su danas doživjeli i četvrti poraz u grupnoj fazi. Oni su na svom terenu izgubili od Rusije sa 94:77.