Euroliga
78

Košarkaši Zvezde ostvarili veliku pobjedu u Rusiji i sačuvali šanse za Top 8

Detalj s utakmice u Kazanju (Foto: Twitter)
Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u Kazanju u 26. kolu Eurolige favorizovanu ekipu Unicsa rezultatom 84:77 te su tako sačuvali šanse za plasman među najboljih osam timova.

Zvezda je krenula žestoko i već nakon prve četvrtina je stekla dvocifrenu prednost protiv neprepoznatljivog domaćina. Međutim, u drugoj dionici Unics se u potpunosti vratio pa je na poluvremenu rezultat bio neriješen (43:43).

Unics je u drugom poluvremenu došao i do preokreta, a onda je Zvezda odigrala fantastično posljednju četvrtinu te je došla do zaslužene pobjede.

Najbolji u Zvezdi bio je Kalinić s 20 poena, dok je Wolters imao 19. S druge strane, Hezonja je za Unics postigao 18 poena, a Spissu je dodao 17.

Zvezda se nalazi na 13. mjestu Eurolige s devet pobjeda i 14 poraza, dok je Unics na sedmoj poziciji s omjerom 13-11.

U narednom kolu Zvezda gostuje Panathinaikosu, dok će Unics igrati u gostima protiv Monaca.