Četvrtfinalni susret
114

Košarkašice Srbije se debaklom od Australije oprostile od Olimpijskih igara

E. B.
Košarkašice Srbije su se debaklom od Australije rezultatom 85:67 oprostile od Olimpijskih igara u četvrtfinalu.

Australke su dobile prvu četvrtinu rezultatom 26:19, a pitanje pobjednika je riješeno već na poluvremenu kada je rezultat glasio 48:32.

U nastavku utakmice Australke su povećavale prednost u trećoj četvrtini do maksimalnih +28 (67:39), te je u suštini posljednja četvrtina bilo rutinsko odrađivanje posla za njih.

Australiju su do pobjede predvodile Alanna Smith sa 22, te Calya George i Jade Melbourne sa po 18 poena, dok je u redovima Srbije najbolja bila Jovana Nogić sa 16 poena.

Australija će u polufinalu igrati protiv pobjednika duela između Nigerije i Sjedinjenih Američkih Država. Amerikanke su, naravno, apsolutne favoritkinje u tom duelu.