Ostvarile i pobjedu
0

Košarkašice Željezničara ušle u novu eru, odigrale su prvi meč nakon velike pauze

Ženski košarkaški klub Željezničar danas je ušao u novu eru.

Naime, Željezničar je danas odigrao prvu takmičarsku utakmicu nakon višegodišnje pauze.

Protivnik je bio ŽKK Konjic 2 u prvoj utakmici A1 lige, a slavila je domaća ekipa rezultatom 66:61.

Od početka utakmice Željezničar je bio bolji rival, a prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 33:22.

Ipak, u nastavku je Konjic bio daleko bolji i meč je okončan neriješenim rezultatom pa se igrao produžetak. On je na kraju pripao Željezničaru za prvu pobjedu u sezoni.

Najbolji u redovima Željezničara bile su Neira Alispahić sa 16 poena i Zehra Alispahić koja je ostvarila double-double učinak od 15 poena i 19 skokova. Dina Alihodžić je bila najbolja kod Konjica s 25 poena.