Endesa liga
35

Musa briljirao protiv Zaragoze i odveo Real do prve pobjede u prvenstvu ove sezone

E. B.
Džanan Musa (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Real Madrida su teže od očekivanog savladali Zaragozu u drugom kolu Endesa lige rezultatom 101:95.

Real je do prve pobjede u sezoni stigao zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini duela.

Nakon prvih 10 minuta Real je vodio rezultatom 23:20, na poluvremenu je bilo 47:46

U trećoj četvrtini Džanan Musa i Facundo Campazzo su preuzeli stvari u svoje ruke. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je postizao poene, a Argentinac je razigravao saigrače, te je sredinom treće četvrtine Real stigao do dvocifrene prednosti (66:56) koju je održavao do ulaska u posljednju četvrtinu.

No, u posljednjoj četvrtini Zaragoza se vratila u igru i četiri minute rije kraja je stigla na minus dva (86:84), no to je bilo sve što su gosti uspjeli uraditi na utakmici, pa su igrači Reala mirno priveli utakmicu kraju.

Musa je bio najbolji strijelac Reala i susret je završio sa 18 poena, 7 skokova i 3 asistencije, te valorizacijom 28.

Na drugoj strani bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Emir Sulejmanović je ubacio 7 poena uz 6 skokova.