22

Real senzacionalno izgubio: Musa jedan od najzapaženijih, ali na kraju i tragičar

H. H.
Džanan Musa je postigao 17 poena (Foto: Twitter)
Košarkaši Real Madrida senzacionalno su poraženi na gostovanju protiv ekipe Leyma Coruna rezultatom 86:85 na startu nove sezone ACB lige, a bh. reprezentativac Džanan Musa bio je jedan od najzapaženijih na parketu, ali na kraju i tragičar svog tima.

Novi španski prvoligaš pružio je neočekivano jak otpor favorizovanim Kraljevima, te su čak u posljednjoj četvrtini uspjeli poravnati na 63:63, no Real je do kraja pojačao ritam i stigao do vodstva od devet razlike.

I kada se činilo da je sve gotovo, u posljednjem napadu domaćih Barrueta je postigao fenomenalnu trojku za poravnanje, a tom prilikom je iznudio i dodatno slobodnjo bacanje nakon prekršaja koji je napravio Musa.

Igrač domaćih je bio siguran s linije slobodnih bacanja, a Lull u posljednoj sekundi nije uspio pogoditi šut i Leyma je ostvatila senzacionalnu pobjedu.

Musa je prethodno promašio i šut za tri poena, koji je domaćima omogućio da se vrate u igru do kraja.

Naš košarkaš je za 23 minute provedene na parketu postigao 17 poena, a pored toga ostvario je i četiri skoka uz dvije ukradne lopte.

U redovima Reala istakli su se još Campazzo sa 21 košem i Lull sa 16 poena.

Kod ekipe Leyma Corune bolji od ostalih bili su Taylor sa 20 i Jakovics sa 18 poena.