119

Real u derbiju pobijedio Panathinaikos, Musa jedan od najboljih na terenu

H. H.
Musa je postigao 15 poena (Foto: Twitter)
Košarkaši Real Madrida pobijedili su na svom terenu Panathinaikos rezultatom 90:86 u 4. kolu Eurolige, uz sjajnu partiju bh. reprezentativca Džanana Muse koji je postigao 15 poena.

U reprizi prošlosezonskog finala Eurolige, Real je nevjerovatno dobro otvorio susret i poveo 19:5, a nakon prve četvrtine imali su prednost 28:19.

Prvak Evrope Panatinaikos je u finišu prvog poluvremena smanjio na 40:36, da bi se na odmor otišlo vodstvom kluba iz Madrida 43:38.

Real je u trećoj četvrtini uspio napraviti seriju 9:0 i povesti 59:48, a u jednom trenutku su imali i 17 koševa prednosti. Činilo se tada da je sve gotovo, ali gosti se nisu predavali. Smanjili su na 78:71 pet minuta prije kraja, ali do kraja nisu imali snage za potpuni preokret.

Musa je bio sjajan sa 15 poena, tri skoka i tri asistencije za nešto više od 23 minute provedene na parketu. Najefikasniji kod Reala bio je Campazzo sa 19 poena, a zapaženi su bili i Alabde sa 13 i Deck sa 11 poena.

U redovima Panatinaikosa Nunn je postigao 23 poena, Hernangomez je dodao 16, a Papapetrou je bio solidan sa 12 poena.