NBA liga
2

Sjajni James prekinuo Lakersov niz od pet poraza, Jokić opet dominirao u dresu Denvera

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Houston Rockets rezultatom 132:123 na gostujućem terenu, a njih je do trijumfa vodio sjajni LeBron James koji je meč završio triple-double učinkom.

Prva četvrtina donijela je izuzetno efikasnu igru s obje strane, a postignuto je čak 69 poena (35:34).

Dobar ritam s početka utakmice Lakersi su zadržali i u drugoj dionici, kada su opet postigli 33 poena, s tim da su odigrali bolju odbranu i primili samo 24, pa su na pauzu otišli uz vodstvo od osam poena razlike. Bilo je 67:59.

Uspjeli su se domaći košarkaši vratiti u trećoj dionici i poravnati rezultat, no na krilima sjajnog Jamesa Lakersi su došli do pobjede u finišu meča i izuzetno važnog trijumfa, kojim su prekinuli niz od pet uzastopnih poraza.

Najefikasniji igrač susreta bio je LeBron James, koji je za nešto manje od 40 minuta ubacio 32 poena i uz to dodao po 11 skokova i asistencija, a pratio ga je Monk, koji je ubacio 25 poena. U poraženom timu se istakao Green, koji je ubacio 24 poena.

Važnu pobjedu ostvarila je i ekipa Denvera koja je kao gost pobijedila Golden State, a njih je do pobjede nosio sjajni Nikola Jokić, koji je ubacio 22 poena te uz to dodao 18 skokova i pet asistencija. Domaćoj selekciji nije pomogao ni Curry, koji je ubacio 23 poena, a istakao se Wiggins, koji je ubacio 21.