Veliki preokret
0

Slaba partija Nurkića u porazu Phoenixa od Lakersa, većinu utakmice je odgledao s klupe

N. M.
Košarkaši Los Angeles Lakersa ostvarili su noćas pobjedu nad Phoenix Sunsima rezultatom 123:116, a do nje su stigli nakon velikog preokreta.

Loše su Lakersi krenuli u ovu utakmicu i Phoenix je dominirao te sticao sve veću prednost. Vodili su Sunsi tokom druge četvrtine sa velikih 45:23, ali uslijedio je nevjerovatan povratak Lakersa u meč i preokret za trijumf.

Do poluvremena su zaostatak smanjili na 61:52, a mnogo boljom igrom u trećoj i četvrtoj četvrtini stigli su do potpunog preokreta i na kraju pobjede od 123:116.

Slabu partiju pružio je u dresu Sunsa bh. reprezentativac Jusuf Nurkić, koji je na kraju završio na klupi u većem dijelu susreta te na parketu proveo tek 18 minuta, a za to vrijeme je ubacio 4 poena, uhvatio 7 skokova i podijelio 4 asistencije.

Iz igre je Nurkić šutirao samo 1/5, za tri poena 0/3, a sa linije slobodnih bacanja bio je siguran sa 2/2.

Lakerse je do pobjede nosio Anthony Davis sa 35 poena i 8 skokova, dok je Austin Reaves dodao 26 koševa. Kod Sunsa je prvo ime bio Kevin Durant s 30 poena, a 23 koša i 4 asistencije imao je Devin Booker.