NBA
26

Solidan učinak Garze s minimalnom minutažom, fenomenalni James postigao 50 poena

H. H.
James je odigrao još jedan briljatan meč (Foto: Twitter)
Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su na svom terenu Detroit Pistonse rezultatom 114:103 uz četiri poena potencijalnog. bh. reprezentativca Luke Garze.

Detroit je oružio snažan otpor favorizovanom domaćinu, ali je poklekao u četvrtoj dionici kada je Boston napravio preokret na krilima Jaysona Tatuma koji je postigao 31 poen.

Raspoloženi su bili i Jaylen Brown sa 22, te Marcus Smart sa 20 ubačaja.

U gostujućem sastavu Luka Garza je igrao samo dvije minute, ali i to mu je bilo dovoljno da postigne četiri poena i ostvari jedan skok.

Najefikasniji u redovima Pistonsa bili su Cade Cunningham sa 27, te Marvin Bagley i Jerami Grant sa po 20 ubačaja.

Fenomenalnu partiju pružio je LeBron James koji je u pobjedi Los Angeles Lakersa protiv Washington Wizardsa rezultatom 122:109 postigao čak 50 poena uz sedam skokova i šest asistencija.

Raspoloženi su bili i Malik Monkm sa 21 i Talen Horton-Tucker sa 15 ubačaja, dok su se kod gostiju istakli Kyle Kuzma sa 23 i Corey Kispert sa 21 košem.

Dallas Mavericksi su kao gosti nadigrali Houston Rocketse 113:100, a novi double-double učinak ostvario je Luka Dončić koji je postigao 30 poena uz 14 skokova.

Pomogao mu je Powell sa 26 poena i 12 skokova, dok je u domaćem timu najefikasniji bio Porter sa 17 koševa.