Košarka
14

Vrabac ubacio 17 poena u porazu Partizana od Olimpije

U 18. kolu ABA lige Union Olimpija je na domaćem terenu rezultatom 74:68 pobijedila Partizan.

Ovo je prvi poraz za Partizan nakon čak 11 uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, dok je Olimpija upisala prvu pobjedu nakon dva vezana poraza u ABA ligi.

Olimpiju je predvodio Jefferson sa 20 poena, dok je najbolji strijelac Partizana bio bosanskohercegovački reprezentativac Adin Vrabac sa ubačenih 17 poena za 31 minutu provedenu na parketu. Vrabac je skupio i osam skokova te upisao tri asistencije.

U istom kolu bh. predstavnik u ABA ligi Igokea je poražena u gostima od ekipe Budućnost Voli iz Podgorice (75:60).

Bh. reprezentativac Džanan Musa je u pobjedi Cedevite nad Mega Leksom (89:85) ubacio dva poena za četiri minute provedene na parketu, dok je još jedan bh. reprezentativac u ovoj ligi Emir Sulejmanović ubacio 15 poena u porazu Cibone od Karpoša u gostima (76:70).