Duel ABA 2 lige
34

Zar je moguće ne primijetiti? Košarkaši Borca igrali protiv šest igrača Zlatibora

E. B.
Košarkaši Borca su u utorak savladali Zlatibor u duelu drugog kola ABA 2 lige rezultatom 93:90, a potpuno nevjerovatnu scenu smo vidjeli pred kraj prve četvrtine koja zaista graniči s nemogućim.

Naime, košarkaši Borca su igrali protiv šest igrača Zlatibora, a niko od Banjalučana ni sudija nije ni shvatio da nešto nije uredu.

U jednom trenutki jedan od igrača Zlatibora je shvatio da je prekobrojan i ležerno je odšetao s parketa na klupu.

Nekadašnji selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Aleksandar Petrović nije mogao vjerovati šta je vidio.

"Doista, svašta se može vidjeti u sportu! Ali da na jučerašnjoj utakmici ABA 2 lige, skoro 2 minuta Zlatibor igra sa 6 igrača na terenu, a da niko od sudionika to ne primjeti, je za Guinnessovu knjigu rekorda", poručio je Petrović.

Sudije na ovom meču su bili Radoš Savović, Vojislav Lepetić i Miodrag Lakičević.

S obzirom da je Borac slavio, neće biti potrebe za naknadnom promjenom rezultata, a sudijska trojka će snositi posljedice za ovaj nevjerovatan previd, te su kažnjeni sa po dva meča suspenzije.