22

Mourinho dobio crveni karton, Džeko ušao pred kraj u remiju Fenera i Manchestera

H. H.
Jose Mourinho na tribinama nakon crvenog kartona (Foto: Screenshot)
Nogometaši Fenerbahčea i Manchester Uniteda remizirali su 1:1 u 2. kolu Evropske lige, a bh. napadač Edin Džeko u igru je ušao u finišu susreta.

U otvorenoj utakmici, s dosta šansi, gosti su poveli u 15. minuti kada je Eriksen matirao Livakovića za prednost Manhester Uniteda 1:0. Fener je nakon toga propustio niz izglednih šansi, ali su u nastavku došli do poravnanja.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme En-Nesyri je poravnao na 1:1 u 49. minuti, a do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Manchester bio bolji rival.

U 58. minuti trener Fenerbahčea Jose Mourinho je zaradio crveni karton protiv svog bivšeg kluba, nakon što je protestvovao nakon jedne sudijske odluke.

Edin Džeko je ušao u igru u 79. minuti, ali nije imao pravih šansi za promjenu rezultata.