45

Nizozemska i Njemačka remizirale u sjajnom derbiju grupe u kojoj su i Zmajevi

H. H.
Slavlje Nizozemaca nakon drugog gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometne reprezentacije Nizozemske i Njemačke remizirale su rezultatom 2:2 u 2. kolu A lige nacije odigranom u Amsterdamu.

U derbiju koji će vjerovatno odlučivati o prvom mjestu kada je u pitanju grupa u kojoj se nalazi i naša selekcija, Nizozemci su poveli već u 2. minuti golom Rejindersa.

Ipak, sami finiš poluvremena donio je brzi preokret i dva gola Njemačke. Prvo je Undav u 38. minuti poravnao na 1:1, a u sudijskoj nadokandi Kimmich je pogodio za vodstvo Elfa 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Dumfries je krunisao lijepu akciju domaćih i poravnao je na 2:2 u 51. minuti, a uprkos boljoj igri i izglednijim šansama Nijemaca, do kraja se rezultat nije mijenjao.

U narednom kolu Nizozemska će gostovati Mađarskoj, a Njemačka dolazi u Zenicu gdje će igrati protiv BiH 11. oktobra.

Rezultat i strijelci:

Nizozemska - Njemačka 2:2 (Rejinders 2', Dumfries 51' / Undav 38', Kimmich 45+3')