Kvalifikacije za LP
15

Ajax siguran protiv Sturma, Celtic nakon preokreta savladao Rosenborg

Nogometaši škotskog Celtica pobijedili su u Glasgowu u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka norvešku ekipu Rosenborg rezultatom 3:1.

Ipak, nije sve krenulo tako dobro po Celtic budući da je Meling na asistenciju Bendtnera doveo goste u vodstvo.

Edouard je dvije minute prije odlaska na odmor iskoristio dodavanje Sinclaira i poravnao rezultat, a već u prvoj minuti nastavka Ntcham je donio preokret škotskoj ekipi. Konačnih 3:1 postavio je večeras sjajni Edouard u 75. minuti.

Holandski Ajax je na svojoj Johan Cruijff Areni u Amsterdamu savladao austrijski Sturm iz Graza rezultatom 2:0.

Zijeych je na asistenciju Mazraouija doveo Ajax u vodstvo, a Schone je iz drugog pokušaja nakon promašenog penala udvostručio prednost i postavio konačnih 2:0.

U preostala tri današnja susreta nije bilo pogodaka, a sastali su se BATE (Bjelorusija) i HJK (Finska), Kukesi (Albanija) i Qarabag (Azerbejdžan) te Ludogorec (Bugarska) i Mol Vidi (Mađarska).

Od bh. igrača danas je nastupao samo Harba, koji je za svoj Kukesi odigrao posljednjih 14 minuta utakmice.