Kraj za Španca
52

Alcaraz šokantno eliminisan sa Mastersa u Šangaju, Čeh priredio senzaciju

N. M.
Španski teniser Carlos Alcaraz (ATP 2.) senzacionalno je eliminisan na Masters turniru u kineskom Šangaju, gdje ga je u četvrtini finala savladao Tomas Machac (ATP 33.).

Machac je slavio sa 2:0, a rezultat je po setovima bio 7:6 i 7:5 u korist češkog tenisera, kojem je trebalo sat i 55 minuta da stigne do velike pobjede.

U prvom setu su oba tenisera bila izrazito sigurna na svoj servis pa je set otišao u tie-break, a u njemu se bolje snalazi Čeh i sa 7:5 stiže do vodstva.

Na startu drugog seta Machac pravi break i dolazi do 3:1, ali je nakon toga Alcaraz uspio da se vrati. Međutim, ubrzo je Machac ponovo oduzeo servis neprepoznatljivom Špancu, a potom i potvrdio break dobrim servisom za 7:5.

U polufinalu će Machac sada odmjeriti snage sa Jannikom Sinnerom te je tako spriječio novi veliki okršaj Alcaraza sa Italijanom, kojeg je prošle sedmice pobijedio u finalu turnira u Pekingu.