Premiership
52

Arsenal prvi put poražen i to gdje niko nije očekivao, Liverpool i City trljaju ruke

Velika pobjeda Bournemoutha nad Arsenalom (Foto: Bournemouth)
Nogometaši Bournemoutha pobijedili su na Vitality stadionu u 8. kolu Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 2:0 te su tako Topnicima nanijeli prvi prvenstveni poraz u sezoni.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena te su izostale velike prilike na obje strane. Vjerovatno ključni detalj utakmice dogodio se u 30. minuti kada je Saliba dobio direktan crveni karton zbog povlačenja.

U drugom poluvremenu brojčano nadmoćniji Bournemouth je stvorio veliki broj šansi pred golom Arsenala, a iz takve dvije su i došli do pobjede.

Prvo je Christie u 70. minuti pogodio na asistenciju Kluiverta koji devet minuta kasnije iskoristio penal za konačnih 2:0 za domaće.

Arsenal je ostao na trećem mjestu Premiershipa, a u narednom kolu igra veliki derbi s liderom Liverpoolom.

S druge strane, Bournemouth se probio na deseto mjesto te će u narednom kolu gostovati Aston Villi.