Liga prvaka
49

Arsenal u derbiju nadigrao PSG, Barcelona "petardom" stigla do prvih bodova

H. H.
Nogometaši Arsenala savladali su PSG rezultatom 2:0 u derbi susretu 2. kola Lige prvaka.

Topnici su do trijumfa došli u prvom poluvremenu kada su golove postigli Havertz u 20. i Saka u 35. minuti, a uprkos nešto boljoj igri Parižana u nastavku rezultat se nije mijenjao.

Veoma zanimljivo je bilo i u okršaju Bayer Leverkusena i Milana, a aktuelni prvaci Njemačke su slavili 1:0 golom Victora Bonifacea u 51. minuti.

Bayer je tako maksimalan nakon dva odigrana kola sa šest bodova, dok je Milan na samom dnu tabele bez ijednog boda.

Konačno, Barcelona je kao domaćin pregazila švicarski Young Boys 5:0. Strijelci su bili Lewandowski u 8. i 51. minuti, a u listu strijelaca upisali su se Raphina u 34. i Martinez u 37. minuti, dok je peti pogodak bio autogol Camare u 81. minuti.

Rezultati i strijelci:

Salzburg - Brest 0:4 (Sima 24', 71', Camara 66', Pereira Lage 75')

Stuttgart - Sparta Prag 1:1 (Millot 7' / Kairinen 32')

Arsenal - PSG 2:0 (Havertz 20', Saka 35')

Bayer Leverkusen - Milan 1:0 (Boniface 51')

Barcelona - Young Boys 5:0 (Lewandowski 8', 51', Raphina 34', Martinez 37', Camara 81')

Borussia Dortmund - Celtic 7:1 (Can (p) 7', Adeyemi 11', 29', 42', Guirassy (p) 40', 67', Nmecha 79' / Maeda 9')

Inter - Crvena zvezda 4:0 (Calhanoglu 11', Arnautović 59', Lautaro 72', Taremi (p) 78')

PSV - Sporting 1:1 (Schouten 15' / Braganca 84')

Slovan Bratislava - Manchester City 0:4 (Gundogan 8', Foden 15', Haaland 58', McAtee 74')