62

Atomski nogomet u Minhenu, Bayern i Bayer remizirali u nestvarnoj utakmici

S. G.
Slavlje Bavaraca
U uvodnoj utakmici 4. kola i velikog derbija Bundeslige Bayern Minhen je na svom terenu remizirao sa Bayerom iz Leverkusena, na kraju je bilo 2:2.

Sve ono lijepo što nogometna igra nudi, vidjeli smo u 90 minuta večerašnjeg meča na Aliianz Areni.

Brdo sjajnih poteza, mnoštvo prilika i četiri gola ispunili su epitet derbija jedina dva tima sa maksimalnim učinkom do sada.

Bavarci su poveli već u 7. minuti kada je nakon jednog kornera lopta došla do Kanea, Englez se samo naklonio i lopta je završila u golu.

Apotekari se nisu predavali i krenuli su po izjednačenje do kojeg su i stigli zasluženo i to na kakav način.

Španac Alejandro Grimaldo namjestio je loptu i izveo slobodnjak sa nekih 20 metara, te hirurški precizno pogodio mrežu domaćina. Jedan od ljepših pogodaka u Evropi ove sezone!

Na odmor se otišlo sa 1:1, ali i u nastavku je "prštalo" na sve strane. Oba tima su imala po nekoliko zrelih prilika, a prvu takvu koristi Leon Goretzka u 86. minuti.

Prethodno je sjajno do lijevoj strani protutnjao rezervista Mathys Tel i ubacio za svog saigrača koji sjajno pogađa.

Bayern su minute dijelile do nove pobjede, a onda je arbitar pokazao na 11 metara nakon što je u kaznenom prostoru domaćih oboren Hofmann od strane Daviesa.

Precizan izvođač najstrožije kazne bio je Exequiel Palacios za konačnih 2:2 na semaforu Allianz Arene.

<div style="font-size:12px;font-family:Arial,sans-serif;text-align:left">
  Standings provided by <a class="text-sport hover:underline" target="_blank" href="https://www.sofascore.com/">Sofascore</a>