Bajić lijepim golom u 92. minuti donio pobjedu Ascoliju

D. B.
Riad Bajić
Riad Bajić
Povremeni bh. reprezentativac Riad Bajić postigao je lijep gol za pobjedu Ascolija protiv Pescare.

Ascoli je u utakmici 29. kola italijanske Serije B ostvario trijum na gostovanju kod Pescare rezultatom 2:3. Poveli su gosti u 40. minuti golom Bidaouija, a samo minut kasnije izjednačenje domaćem timu je donio Dessena.

Na otvaranju drugog poluvremena viđen je preokret jer je u 48. minuti Dessena postigao svoj drugo gol na ovom susretu.

Međutim, igrala se 52. minuta kada je Dionisi postigao gol za izjednačenje, a kada se mislilo da će utakmica završiti remijem 2:2, na scenu je stupio Bajić koji je lijepim golom u 92. minuti donio važnu pobjedu Ascoliju. Bh. napadač je prethodno u igru ušao u 73. minuti.

Ascoli se nalazi na 18 mjestu s 27 bodova i bori se za opstanak.

Bajiću je ovo bio osmi gol u sezoni, a upisao je i jednu asistenciju.