Napravio spektakl
27

Balotelli u svom stilu: Ušao u 80. minuti pa postigao dva gola i dobio žuti karton

Balotelli slavi pogodak u svom stilu (Foto: Twitter)
Nogometaši Monze pobijedili su u gostima ekipu Salernitane u okviru 35. kola Serije B, a utakmicu je obilježio nevjerovatni Mario Balotelli.

Naime, nekadašnji italijanski reprezentativac u igru je ušao u 80. minuti kod rezultata 1:1 i samo minut kasnije doveo Monzu u vodstvo.

Balotelli se tu nije zaustavio očito željan igre pa je dvije minute kasnije dobio žuti karton zbog prepirke, a u prvoj minuti sudijske nadoknade postigao je svoj drugi, a za Monzu treći pogodak za konačnih 1:3.

Inače, Balotelliju je ovo četvrti pogodak u sezoni Serije B u kojoj se baš i nije igrao.

Kontroverznog napadača bi naredne godine mogli gledati i u Seriji A budući da se Monza nalazi u žestokoj borbi za ulazak u prvu ligu.

Empoli se čini siguran putnik u viši rang, dok je razlika između drugoplasiranog Leccea, trećeplasirane Salernitane i četvrtoplasirane Monze svega tri boda.