14

Barbarez i Milenković u Mađarskoj gledali novopečenog Zmaja Ifeta Đakovca

H. H.
Sergej Barbarez i Ninoslav Milenković (Foto: Instagram)
Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Sergej Barbarez posmatrao je u mađarskom Szombathelyu utakmicu play-offa Evropske lige između Maccabija i TSC-a (3:0).

Barbarezu je sinoć društvo pravio član stručnog štaba Zmajeva Ninoslav Milenković, s kojim je i ranije gledao neke utakmice u kojima su nastupali naši reprezentativci, a sinoć su na djelu mogli gledati novopčenog Zmaja Iefta Đakovca koji je odigrao svih 90 minuta.

Milenković (46) je također bivši reprezentativac BiH i za Zmajeve je skupio 15 nastupa, a nakon okončanja igračke karijere bio je tehnički direktor grčkog kluba Apollon Pontoua.

U bogatoj karijeri igrao je za brojne klubove, a u BiH je nastupao za Leotar i Sarajevo.

Što se tiče same utakmice, Maccabi je poveo je golom Turgemana u 26. minuti, a ekipa TSC-a koju s klupe prevodi dojučerašnji trener Veleža Dean Klafurić do kraja poluvremena je dobila čak dva crvena kartona.

Isključeni su Mateja Đorđević u 41. minutu i Mihajlo Banjac u 45. minuti.

Izraelci su iskoristili dva igrača više u polju, te su pogocima Peretza u 63. i Madmona u 83. minuti stigli do ubjedljive pobjede uoči revanša.