Infarktna završnica
42

BATE u 121. minuti osvojio bjeloruski Kup, Nastić stigao do trećeg trofeja u karijeri

E. B.
Nogometaši BATE Borisova osvojili su bjeloruski Kup pobjedom u dramatičnoj utakmici protiv Dinamo Bresta.

U današnjem susretu najvećeg bjeloruskog kluba i aktuelnog prvaka nakon 90 minuta u Minsku na semaforu je stajalo 0:0, te su se igrali produžeci.

Kada se činilo da će susret biti završen bez pogodaka i da će o trofeju odlučivati penali BATE je u 121. minuti imao korner.

Nakon što je lopta ubačena u kazneni prostor u velikoj gužvi nakon desetak sekundi velike drame lopta je nekako stigla do Zahara Volkova koji je uspio poslati u mrežu za veliko slavlje i četvrti trofej pobjednika Kupa za BATE.

Čitavu utakmicu u redovima pobjedničke ekipe odigrao je Bojan Nastić koji je standardan ove sezone u redovima ekipe iz Borisova.

Ovo je za reprezentativca Bosne i Hercegovine bio treći trofej u karijeri nakon što je s Vojvodinom osvojio Kup Srbije 2014. i belgijski Superkup s Genkom prošle godine.