120

Bayern se lako obračunao s Leipzigom, Musiala potvrdio zašto je jedan od najvećih talenata

D. P.
Nova lijepa pobjeda Bavaraca (Foto: Bayern Munchen)
Nogometaši Bayerna upisali su lijepu pobjedu u derbiju četvrtog kola Bundeslige na gostovanju RB Leipzigu rezultatom 4:1.

Utakmicu je golom otvorio Robert Lewandowski. Poljak je u 12. minuti matirao domaćeg golmana udarcem s bijele tačke.

U nastavku prvog dijela bilo je po nekoliko solidnih prilika na obje strane, a onda se u nadoknadi dogodio bitan detalj za konačni ishod utakmice. Povrijedio se Serge Gnabry, a zamijenio ga je mladi Jamal Musiala.

Bivšem nogometašu Chelseaja trebala su samo dva minuta u nastavku da postigne gol za 0:2. No, Musiala nije tu stao i do kraja utakmice opravdao je epitet jednog od najvećih svjetskih talenata.

U 54. minuti ovaj osamnaestogodišnjak je asistirao Leroyu Saneu za 0:3 i stvari su tada bile već riješene.

Utješni pogodak za Leipzig postigao je Konrad Laimer u 58. minuti. Tada se vratila nada domaćinu, ali su do kraja utakmice primili još jedan pogodak.

U 92. minuti rezervista Maxim Choupo-Moting je pogodio na asistenciju Joshue Kimmicha za konačnih 1:4. Bayern je novim trijumfom došao do 10. boda u sezoni i ima dva manje u odnosu na lidera Wolfsburg. S druge strane, Leipzig je ostao na svega tri boda.