8. kolo
22

Bayern se nakon debakla od Barcelone "istresao" na Bochumu i ostao lider Bundeslige

E. B.
Nogometaši Bayerna su bez problema savladali Bochumu u gostima rezultatom 5:0 u osmom kolu njemačke Bundeslige i na taj način su "preboljeli" debakl koji su doživjeli od Barcelone (4:1) u Ligi prvaka prije četiri dana.

Bayern je opravdao ulogu apsolutnog favorita protiv posljednjeplasirane ekipe na tabeli i već nakon 16 minuta je vodio sa 1:0 kada je mrežu domaće ekipe načeo Michael Olise.

Samo deset minuta kasnije Jamal Musiala je udvostručio prednost Bayerna i na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Bavaraca rezultatom 2:0.

Harry Kane je u 58. minuti povisio na 3:0, a u 65. minuti Leroy Sane na 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Kingsley Coman u 71. minuti i potvrdio ubjedljivu pobjedu kojom je Bayern ostao lider Bundeslige.

Bochum - Bayern 0:5 (Olise 16', Musiala 26', Kane 58', Sane 65', Coman 71')