0

FOTO+VIDEO / BiH ostaje na korak do sna, Portugal ide na Euro

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine i ovaj put je ostala bez velikog takmičenja. U revanš utakmici Portugal je na Stadionu svjetlosti bio bolji i slavio sa ubjedljivih 6:2, što je bio i ukupni rezultat dvije utakmice baraža za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Safet Sušić krenuo je defanzivnom formacijom. U napadu je Edin Džeko bio usamljen. Domaći su od početka nametnuli kombinatoriku i vršili pritisak na posljednji bedem Zmajeva. U šestoj minuti Ronaldo je sjajno šutirao, ali je Begović bio uspješniji. Dvije minute kasnije nogometaš Reala iz Madrida matirao je golmana bh. reprezentacije.

Ronaldo je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, a loše postavljeni Begović bio je nemoćan, Portugal je poveo sa 1:0.

Nani iznenadio Begovića

Domaći su povećali vodstvo u 24. minuti kada je Nani izvanrednim udarcem sa nekih 27 metara iznenadio Begovića, fantastičan pogodak za 2:0. U tim trenucima izabranici Safeta Sušića izgledali su ''razbijeno''. Prvu ozbiljniju šansu naši prave u 39. minuti. Misimović je napravio solo prodor i šutirao, ali Patricio je bio oprezan.

U 40.minuti je dosuđen jedanaesterac za reprezentaciju BiH. Coentrao je igrao rukom u svom šesnaestercu što nije promaklo pomoćnom sucu. Siguran realizator bio je Zvjezdan Misimović za 2:1 i veliko oduševljenje među bh. navijačima. Do kraja prvog poluvremena bilježimo pokušaj Ronalda iz slobodnjaka u kojem nije bio precizan.

Potop u nastavku

U nastavku domaći ponovo nastavljaju napade na naš gol. To su konkretizirali Ronaldovim pogotkom u 52. minuti. Uz to, Lulić je dobio i crveni karton zbog prigovora. Osam minuta kasnije Coentrao je sjajno šutirao glavom, ali je Begović odbranio. Igrao se 65. minut kada je Spahić smanjio vodstvo Portugalaca na 3:2.

Ipak, na 4:2 povećao je Postiga u 72. minuti, dok je u 79. minuti Veloso postigao sjajan gol iz slobodnog udarca za 5:2. Tu nije bio kraj, samo minut kasnije Postiga postiže svoj drugi, a za Portugal šesti pogodak.

Rezultat 6:2 do kraja meča nije promijenjen.

<OBJECT width="632" height="420"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/28c51f1b4720ca9ead4f17758de65831"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3478417"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/28c51f1b4720ca9ead4f17758de65831" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="420" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3478417"></EMBED></OBJECT>

<OBJECT width="632" height="420"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/6ce40ba5e4ebef9a416c0a4f2e0c7a63"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3478417"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/6ce40ba5e4ebef9a416c0a4f2e0c7a63" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="420" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3478417"></EMBED></OBJECT>

<OBJECT width="632" height="420"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/c3905c1b76193fd3898e6e27fa01fc8b"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3478417"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/c3905c1b76193fd3898e6e27fa01fc8b" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="420" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3478417"></EMBED></OBJECT>