Play off Evropske lige
2k

Borac ostao neporažen u Mađarskoj, na korak su od najvećeg klupskog uspjeha bh. nogometa

E. K.
Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine Borac iz Banjaluke je remizirao na gostovanju kod Ferencvaroša, bilo je 0:0 te tako zadržao velike šanse za plasman u grupnu fazu Evropske lige.
Prvi je zaprijetio domaći sastav i to u 26. minuti susreta kada je nakon ubacivanja sa strane šutirao Knoester, ali je njegov udarac fantastičnom reakcijom zaustavio Manojlović da bi u 44. minuti Borac imao najbolju svoju šansu na utakmici. Savić se sjajnim driblinzima oslobodio svojih čuvara i šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Dibusz.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu budući da je u prvoj minuti sudijske nadoknade domaći sastav imao još jednu veliku šansu. Varga se oslobodio čuvara i sjajno šutirao, ali je Manojlović odbio njegov udarac u korner poslije kojeg nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku je ponovo zaprijetio Ferencvaros i to preko Ben Romdhanea čiji udarac je fantastično zaustavio Manojlović da bi potom ponovo zaprijetio Zachariassen, no njegov pokušaj je otišao zamalo pored gola. Borac je do kraja izdržao pritisak Ferencvaroša te zadržao velike šanse za plasmanom u grupnu fazu Evropske lige što bi bio najveći klupski uspjeh bh. nogometa.

Revanš susret je na rasporedu sljedećeg četvrtka u Banjoj Luci kada će Borac pokušati biti bolji od mađarskog predstavnika.

Rezultat:

Ferencvaroš - Borac 0:0

KRAJ UTAKMICE!

90+4' - NOVA VELIKA INTERVENCIJA MANOJLOVIĆA! Borges je šutirao, ali je Manojlović fantastično reagovao i spasio Borac.

90+3' - Žuti karton za Misidjana.

90' - Pet minuta nadoknade.

82' - Zachariassen je napustio igru, a na terenu je Borges.

78' - Dvostruka izmjena u Borcu. Van terena su izašli Lukić i Kulašin, a na terenu su Hasukić i Hrelja.

78' - Žuti karton i za Kvržića.

74' - Pihler mijenja Skorupa.

74' - Požutio je Grahovac.

69' - U igru ulazi bh. internacionalac Eldar Ćivić umjesto Ramireza.

66' - JOŠ JEDNA VELIKA ŠANSA ZA DOMAĆE! Udarac Zachariassena otišao zamalo pored gola, ostaje 0:0.

62' - Čavić na terenu umjesto Srećkovića.

59' - Trostruka izmjena u redovima domaćeg sastava. Misidjan je zamijenio Ben Romdhanea, Maiga je u igri umjesto Abu Fanija, a Pešić je na terenu umjesto Varge.

55' - MANOJLOVIĆ PONOVO SPAŠAVA BORAC! Ben Romdhane je odlično šutirao, ali je golman Banjalučana zaustavio njegov udarac.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Mađarskoj.

45+1' - JOŠ JEDNA VELIKA ŠANSA ZA DOMAĆE! Udarac Varge fantastično zaustavlja Manojlović, ostaje 0:0.

45' - Minuta nadoknade.

44' - NAJBOLJA ŠANSA ZA BORAC NA UTAKMICI! Savićev udarac je zaustavio Dibusz.

33' - Opasna situacija ispred gola Borca, ali je Meijers zasmetao Vargi i lopta je otišla pored gola.

29' - Ponovo prijeti Ferencvaroš, a udarac Traorea je otišao preko gola Manojlovića.

26' - VELIKA ŠANSA ZA DOMAĆE. Nakon ubacivanja sa strane Knoester je šutirao glavom, ali je Manojlović fantastičnom reakcijom spasio Borac.

22' - Požutio je Carolina.

15' - Navijači Borca su na tribinama stadiona u Budimpešti između ostalog istakli i zastavu srbijanske Vojvodine, kluba s kojim je bh. prvak u prijateljskim odnosima.

Navijači Borca u Budimpešti (Foto: Screenshot)

14' - Lukić se okrenuo i šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

8' - Početno ispitivanje snaga u Mađarskoj, bez prilika na obje strane.

1' - Počela utakmica u Mađarskoj, prvi s centra su krenuli nogometaši Ferencvaroša.

20:57 - Nogometaši oba kluba izlaze na travnjak stadiona u Budimpešti, uskoro nas očekuje početak utakmice.

20:45 - Glavni sudija utakmice je Nicholas Walsh iz Škotske sa pomoćnicima Graemeom Stewartom i Calumom Spenceom dok je četvrti sudija Christopher Graham.

U VAR sobi su njihovi sunarodnjaci Kevin Clancy i Alan Muir.

20:40 - U slučaju pobjede u dvomeču protiv sastava iz Mađarske, Borac bi napravio najveći uspjeh u historiji klupskog bh. nogometa i plasirao se u grupnu fazu Evropske lige.

Ukoliko Borac izgubi u dvomeču, onda će takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Konferencijske lige.

20:35 - Treneri Ferencvaroša i Borca Pascal Jansen i Mladen Žižović su odabrali početne postave za ovaj duel.

Ferencvaroš: Dibusz; Makreckis, Cisse, Knoester, Ramirez; Abu Fani, Rommens, Zachariassen; Ben Romdhane, Traore, B. Varga. Na klupi su: A. Varga, Radnoti, Gartengmann, Pešić, Kady, Ćivić, Paszka, Gruber, Kajan, Toth, Maiga, Misidjan.

Borac: Manojlović; Kvržić, Meijers, Carolina, Vukčević; Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković; Lukić. Na klupi su: Šiškovski, Milićević, Pejović, Pihler, Hasukić, Hrelja, Subić, Čavić, Vranješ, Šušić, Karaklajić, Marčetić.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice play offa Evropske lige između Ferencvaroša i Borca iz Banjaluke.