24

Borac pobijedio Radnik i nastavio proboj ka gornjem dijelu tabele

H. H.
Borac je bez većih problema stigao do trijumfa (Foto: FK Borac)
Nogometaši Boraca savladali su Radnik iz Bijeljine rezultatom 2:0 u okviru 9. kola Wwin lige BiH i priključili su se vrhu tabele.

Banjalučani na svom kontu imaju i dva meča manje zbog evropskih nastupa, a trenutno su petoplasirani sa 13 bodova. S druge strane, Radnik je sedmoplasirani sa 10 bodova.

Borac je od početka dominirao, a bolju igru krunisao je u 25. minuti kada se Kvržić dobro snašao i odbijenu loptu pospremio iz blizine u mrežu za 1:0 u 25. minuti.

Domaći su trijumf ovjerili u 43. minuti kada je sudija Haris Halkić dosudio penal za Borac nakon diskutabilnog starta nad Čavićem za koji je nakon pregleda VAR-a ocijenio da je dovoljan za penal.

Siguran izvođač s bijele tačke bio je Herrera za konačnih 2:0. Radnik je u nastavku igrao nešto hrabrije i otvorenije, ali promjene rezultata nije bilo.

Borac u narednom kolu dočekuje Željezničar, dok će Radnik biti domaćin Slogi.