Premijer liga BiH
166

Borac pobijedio Željezničar i napravio ključni korak ka tituli prvaka

H. H.
U 31. kolu m:tel Premijer lige BiH, nogometaši Borca pobijedili su kao gosti na Grbavici ekipu Željezničara rezultatom 2:1, te su Banjalučani stigli na korak do titule prvaka.
S druge strane, Plavi s Grbavice su produžili niz bez pobjede u šampionatu na 14 utakmica.

Borac sada ima četiri boda više od Sarajeva koje je odigralo meč bez golova u Doboju kod Kaknja.

Banjalučani su očekivano imali više od igre od samog početka, ali Željo je igrao borbeno i čvrsto, te je prvo poluvrijeme proteklo u dosta nezanimljivom nogometu, bez pravih šansi na obje strane.

Podatak da su domaći uputili samo jedan udarac u okvir gola, dok gosti nisu nijednom šutirali u okvir, dovoljno oslikava koliko je utakmica na Grbavici bila nesadržajna u prvih 45 minuta.

Trener Borca Marko Maksimović pokušao je izmjenema promijeniti ritam igre, a to mu se isplatilo u 67. minuti. Nakon sjajne akcije po lijevoj strani, rezervista Mehanović je sjajno primio loptu i odložio je za Zakarića koji je majstorskim udarcem s 15 metara pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti kada je nakon vrlo slične akcije Meleg poslao loptu u same rašlje, ovjerivši veliki trijjumf gostiju.

Najbolju šansu Željo je imao u 83. minuti kada je Zec sve majstorski uradio, ali njegov udarac gotovo na gol-liniji zaustavio je Ćosić.

Ipak, u sudijskoj nakoknadi Bekrić je iz slobodnog udarca ublažio poraz za konačnih 2:1.

Željezničar u narednom meču gostuje Zrinjskom, a zatim igra s Krupom, dok Zrinjski očekuje domaći duel s Tuzla Cityjem, te gostovanje Slobodi u posljednjem kolu.

Rezultati 31. kola Premijer lige:

Zrinjski - Krupa 3:1 (Pavlović a.g. 12', Bilbija pen. 26', Bašić 53' / Palić 40')

Željezničar - Borac 1:2 ( Bekrić 90' / Zakarić 67', Meleg 73')

Tuzla City - Velež 1:1 (Ubiparip 76' pen. / Georgijević 36')

Sloboda - Široki Brijeg 1:1 (Mišković 24' / Jurić 45')

Mladost - Sarajevo 0:0

Radnik - Olimpik 1:0 (Đurić 36')