Premijer liga BiH
14

Tok utakmice / Borac - Željezničar 4:3

E. B.
U susretu 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Gradskom stadionu u Banjoj Luci sastali su se Borac i Željezničar, a domaćin je slavio rezultatom 4:3. Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice: Borac - Željezničar 4:3

90+2' - Žuti karton! Juričić je dobio žuti karton zbog prigovora.

90' - Tri minute sudijske nadoknade.

88' - Osim vrši posljednje izmjene. Miletić i A. Zec ulaze umjesto Lendrića i Alispahića.

Borac - Željezničar 4:3

85' - GOOOL!!! Borac vodi! Goran Zakarić! Bivši igrač Želje je šutirao sa 25 metara i matirao Erića!

84' - Posljednje izmjene u Borcu. Kujundžić, Radulović i Kajkut su ušli, izašli su Subić, Meleg i Vranješ.

80' - Žuti karton! Stevanović je dobio žuti karton zbog prigovora.

77' - Velika šansa! Ziljkić je sam iskreirao šansu, pronašao prostor na ivici kaznenog prostora za šut, a lopta odlazi tik pored gola Plavih.

76' - Nova izmjena u redovima gostiju. E. Zec izlazi iz igre, Juričić ulazi u igru.

75' - I dalje gledamo otvorenu igru na obje strane. I Jagodić i Osim žele doći do sva tri boda.

71' - Dvije izmjene u redovima Željezničara. Štilić je zamijenio Bekrića, a Mujezinović Boju.

68' - Izmjena u Borcu. Izlazi Milojević, Cruz ulazi u igru.

65' - Velika šansa! Ziljkić i Meleg su pripremili šansu za Lukića koji šutira iz prve lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora, ali je prebacio gol.

64' - Žuti karton! Hajdarević je dobio žuti karton zbog igranja rukom.

58' - Žuti karton! Vojnović je sada zapisan u bilježnicu sudije Jelića.

54' - Žuti karton! I drugi štoper Željezničara Kosorić je dobio javnu opomenu nakon faula na centru nad Lukićem.

Borac - Željezničar 3:3

52' - GOOOL!!! Željezničar je izjednačio! Ermin Zec! Brza kontra Plavih, Bojo je uposlio Zeca koji izlazi sam pred Pavlovića i matira ga za 3:3!

51' - Žuti karton! Sada je i Ikić dobio žuti karton nakon faula nad Lukićem na centru.

50' - Žuti karton! Prvi žuti karton na utakmici dobio je Milojević.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme: Borac - Željezničar 3:2

45+1' - Velika šansa! Ziljkić je sjajno uposlio Lukića koji je izašao sam na Erića iskosa sa lijeve strane, ali je šutirao katastrofalno i lopta je otišla visoko preko gola!

45' - Igrat će se još samo jedna minuta sudijske nadoknade.

Borac - Željezničar 3:2

39' - GOOOL!!! Borac vodi! Goran Zakarić! Lukić je pobjegao odbrani Željezničara i ubacio sa lijeve strane, lopta je prošla kroz kazneni prostor i stigla do Zakarića koji je zakucava u mrežu za 3:2!

34' - Jagodić je prinuđen na prvu izmjenu. Jedan od najboljih večeras Brtan je izašao zbog povrede, Vojnović ulazi.

30' - Uzbudljivih prvih pola sata u Banjoj Luci. Ukoliko igrači zadrže ovaj visok tempo do kraja utakmice bismo mogli vidjeti još nekoliko pogodaka.

Borac - Željezničar 2:2

23' - GOOOL!!! Željezničar je izjednačio! Ermin Zec! Lijepa akcija Plavih, Bekrić je uposlio Lenrića koji dodaje do Zeca, a on matira Pavlovića za 2:2!

Borac - Željezničar 2:1

17' - GOOOL!!! Borac vodi! Stojan Vranješ! Lukić je odigrao povratni pas za Ziljkića koji šutira, Vranješ je u petercu skrenuo loptu i prevario Erića za 2:1!

16' - Pavlović sjajno brani nakon šuta Bekrića sa ivice kaznenog prostora.

15' - Uzbudljiva utakmica na samom otvaranju. Obje ekipe igraju veoma otvoreno.

Borac - Željezničar 1:1

7' - GOOOL!!! Željezničar je izjednačio! Siniša Stevanović! Desni bek Željezničara je preciznim udarcem iskosa sa desne strane nakon intervencije Milojevića šutirao precizno i matirao Pavlovića za 1:1!

Borac - Željezničar 1:0

4' - GOOOL!!! Borac vodi! Jovo Lukić! Zakarić je izveo slobodan udarac, Kosorić je intervenisao, ali je ostatak odbrane Željezničara loše reagovao, "zaspao" je i golman Erić, a Lukić glavom šalje loptu u mrežu za 1:0!

1' - Susret je počeo.

17:59 - Susret uskoro počinje. Prvi će sa centra krenuti igrači Borca.

17:55 - Podsjetimo se i rezultata ostalih susreta 14. kola Premijer lige BiH:

Olimpik – Krupa 1:1 Mladost – Sloboda 2:0 Tuzla City – Sarajevo 0:0 Velež – Široki Brijeg 2:1 Radnik – Zrinjski 0:2

17:50 - Pravdu će večeras u Banjoj Luci dijeliti širokobriješki sudija Frano Jelić, a asistirat će mu Mostarac Davor Beljo i Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva.

17:45 - U prvom duelu ovih rivala ove sezone Željezničar je slavio na Grbavici rezultatom 2:1.

17:40 - Željezničar se nalazi na drugom mjestu na tabeli Premijer lige BiH sa 29 bodova, dok je Borac četvrti sa 24.

17:35 - Priliku sa klupe u redovima Borca će čekati Damjanović, Kujundžić, Radulović, Kajkut, Marković, Vojnović, Cruz, Borovčanin i Georgiev, a u redovima Željezničara Muftić, Miletić, Mujezinović, Juričić, A. Zec, Štilić, Blažević, Duraković i Beća.

Početne postave

17:33 - Početne postave obje ekipe izgledaju ovako:

Borac: Pavlović, Dujaković, Jovanović, Milojević, Subić, Brtan, Meleg, Vranješ, Zakarić, Ziljkić i Lukić.

Željezničar: Erić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Hajdarević, Bojo, Alispahić, Bekrić, Lendrić i E. Zec.

17:32 - Poznati su i sastavi za današnji duel. Vlado Jagodić je izveo najjači sastav, dok se Amar Osim odlučio na jedno veliko iznenađenje - ostavio je Semira Štilića na klupi.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice između Borca i Željezničara. Susret 14. kola Premijer lige BiH igra se od 18:00 sati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.