Liga prvaka
50

Tok utakmice / Borussia Dortmund - PSG 2:1

K. H.
Ekipe Borussije Dortmund i PSG-a na Signal Iduna Park igrali su prvi meč osmine finala Lige prvaka, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90+2' - Kraj meča.

Borussia Dortmund - PSG 2:1 (Haaland 2x, Neymar)

90' - Dvije minute sudijske nadoknade.

88' - PSG napada i pokušava doći do pogotka, ali se domaći dobro brane.

81' - Velika šansa za Neymara, ali Brazilac pogađa stativu.

77' - Gooooooool! Kakav pogodak Erlinga Haalanda za novo vodstvo Borussije. Pogodak pogledajte ovdje.

76' - Gooooooool! Mbappe fantastično probija po desnoj strani, dodaje do Neymara kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara postigne gol u praznu mrežu. Pogodak pogledajte ovdje.

68' - Goooooooool! Borussia stiže u vodstvo nakon pogotka Haalanda. Pogodak pogledajte ovdje.

66' - Reyna je na terenu, a u međuvremenu je Hakimi šutirao preko gola. Još uvijek je 0:0.

65' - Mbappe je sada imao prvu priliku na večerašnjem meču, ali mu je Burki odbranio ovaj udarac.

55' - Opet je opao tempo igre. PSG je došao do daha i sada ima kontrolu nad loptom.

50' - Veliki pritisak igrača Borussije sada, PSG se brani u svojih 16 metara.

49' - Velika prilika za Hakimija (Borussia Dortmund), ali Navas opet spašava PSG.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Borussia Dortmund - PSG 0:0

37' - Novi pokušaj Haalanda, opet lopta odlazi pored gora. Puno bolja igra Borussije u prvom poluvremenu.

35' - Sjajan pokušaj Haalanda, ali lopta odlazi pored gola.

27' - Dobra prilika za Borussiju, ali Navas sjajno brani udarac Sancha, da bi nakon toga Kurzawa blokirao pokušaj Cana.

Bolja igra domaćeg tima u prvih pola sata, a treba reći da se Kylian Mbappe, najveća zvijezda gostujućeg tima, nije vidio u dosadašnjem toku utakmice.

20' - Sada se igra nešto otvorenije, Neymar je najopasniji gostujući igrač i kad god Brazilac dobije loptu PSG je opasan po gol domaćih.

14' - Velika prilika za Borussiju Dortmund. Sancho je istrčao 60-70 metara s loptom, ali je u situaciji šest protiv tri bio sebičan i šutirao pored gola.

10' - Dobar pokušaj Neymara iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, ali lopta odlazi malo pored gola.

5' - Bez prilika i šuteva u prvih pet minuta. Igra se na sredini terena.

A pao je i prvi pogodak u osmini finala Lige prvaka, Atletico Madrid je golom Saula poveo protiv Liverpoola. Više na:

1' - Meč je počeo.

20:58 - Domaći navijači su napravili spektakularnu koreografiju preko čitavog stadiona.

20:55 - Igrači polako izlaze na teren, stadion Signal Iduna Park je ispunjen do posljednjeg mjesta i nema sumnje da će igrači Borussije Dortmund imati paklenu podršku s tiribna.

20:40 - Glavni sudija današnjeg meča je Španac Antonio Mateu Lahoz.

20:30 - Sastavi:

Trener Borussije Dortmund odlučio je meč početi u formaciji 3-4-3 s isturenim Haalandom u napadu, a priliku od prve minute dobio je i Emre Can koji je prije utakmice i zvanično postao novi igrač ovog kluba, nakon što je nedavno došao na posudbu iz Juventusa.

Borussia Dortmund: Burki, Guerreiro, Hummels, Zagadou, Piszczek, Witsel, Can, Hakimi, Hazard, Sancho, Haaland.

S druge strane, PSG će ovaj meč igrati s Di Marijom, Mbappeom i Neymarom u napadu, a na klupi su ostali Cavani i Icardi.

PSG: Navas, Kimpembe, Thiago Silva, Marquinhos, Kurzawa, Verratti, Gueye, Meunier, Neymar, Di Maria i Mbappe.

20:30 - Dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice između Borussije Dortmund i PSG-a u okviru osmine finala Lige prvaka.