9. kolo kvalifikacija
0

Brazil se pobjedom vratio u igru za odlazak na SP, za strijelce protiv Čilea vjerovatno niste čuli

E. B.
Igor da Cruz (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Brazila je slavila u gostima kod Čilea rezultatom 2:1 i vratila se u igru za plasman na Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Sinoć su odigrane utakmice devetog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, a reprezentacija Brazila je ostvarila veliku pobjedu koja ih je vratila na mjesto koje vodi u SAD, Meksiko i Kanadu 2026. godine.

Čile je poveo već u 2. minuti pogotkom Euarda Vargasa, a preokret Brazilu su donijeli nogometaši za koje vjerovatno niste nikad ni čuli jer nastupaju za brazilski Botafogo i imaju po 23 godine.

U 45+1. minuti Igor da Cruz je pogodio glavom za 1:1, a pobjedu Brazilu je donio Luiz Henrique u 89. minuti susreta prelijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Lider Argentina je remizirala u gostima s Venecuelom 1:1 uz veoma lošu partiju Lionela Messija.

Nicolas Otamendi je pogodio za Argentinu u 13. minuti, a konačnih 1:1 je postavio Salomo Rondon u 65. minuti susreta.

Kiks Argentine nije iskoristila drugoplasirana Kolumbija koja je poražena u gostima kod Bolivije rezultatom 1:0 (Miguelito 58').

Ekvador i Paragvaj su remizirali u utakmici bez pogodaka.