285

Briljantni Džeko postigao drugi gol na meču za preokret Fenerbahčea

H. H.
Džeko je izvanredno otvorio novu sezonu (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je svoj drugi gol u duelu Lugana i Fenerbahčea u okviru 2. pretkola Lige prvaka.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Džeko je nakon prekrasne akcije izvanredno reagovao i udarcem iz prve donio je preokret i vodstvo svom timu 2:1.

Inače, Lugano je iznenađujuće poveo na samom startu kada je El Wafi pogodio glavom u 4. minuti, ali Fener je u samom finišu poluvremena poravnao i vratio se u susret.

U 45. minuti Dijamant je realizovao penal za 1:1, iako je golman bio veoma blizu da zaustavi njegov udarac.

Prethodno je u kaznenom prostoru domaćih srušen Dušan Tadić, koji je očigledno prepustio jedanaesterac Džeki zbog nepisanog pravila da ne izvodi penal onaj na kome je napravljen.

Bolji iz ovog dvomeča u 3. pretkolu Lige prvaka odmjerit će snage sa francuskim Lilleom.