114

Čelik savladao Bratstvo i približio se vrhu tabele uoči derbija sa Stupčanicom

E. K.
Foto. Facebook
Nogometaši Čelika su u desetom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pobijedili sastav Bratstva rezultatom 1:0 i u potpunosti se vratili u borbu za vrh tabele i povratak u Wwin ligu.

Poslije prvog dijela koje je okončano bez pogodaka, domaći sastav je u nastavku stigao do rezultatske prednosti.

Igrala se 47. minuta susreta kada je Mirnes Šito pogriješio, a njegovu grešku je iskoristio Talha Tabaković i postigao vodeći gol za Zeničane.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je ostalo 1:0.

S ova tri boda Čelik je stigao do četvrte pozicije na tabeli sa 17 osvojenih bodova, dva manje od lidera Budućnosti dok je Bratstvo deseto sa 12.

U sljedećem kolu Čelik će u derbiju gostovati u Olovu kod Stupčanice dok će Bratstvo na svom terenu ugostiti sastav Jedinstva.