74

Chelsea odigrao partiju sezone: Pobjedom 6:1 plasirao se u finale Liga kupa

H. H.
Enzo Fernandez je postigao drugi gol za Chelsea
Nogometaši Chelseaja slavili su protiv Middlesbrougha rezultatom 6:1 u revanš susretu polufinala engleskog Liga kupa i plasirali su se u finale.

Iako se u polufinalu jedan od najbogatijih timova svijeta borio protiv ekipe iz engleske druge lige, Middlesbrough je u prvom susretu slavio 1:0 i nadao se čudu.

Ipak, Plavci su sve dileme oko pobjednika i prolaza riješili u prvom poluvremenu.

Hauson je poslao loptu u sopstvenu mrežu za vodstvo 1:0, a zatim je Enzo Fernandez povećao vodstvo u 29. minuti. Disasi je povisio rezultat na 3:0 u 36. minuti, a šest minuta kasnije Palmer je Plavcima donio velikih 4:0.

U nastavku je londonski klub rutinski susret priveo kraju, a u 77. i 86. minuti Palmer i Madueke su postigli još dva gola. Dvije minute prije kraja gosti su samo ublažili poraz za konačnih 6.1.

Chelsea će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Chelseaja i Fulhama, a Redsi su u prvom susretu slavili 2:1.