Premiership
0

Chelsea savladao Newcastle i skočio na četvrto mjesto, United ponovo izgubio

Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Stamford Bridgeu u 9. kolu Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 2:1 i tako su skočili na četvrto mjesto prvenstvene tabele.
Domaći su postigli gol već u četvrtoj minuti preko Palmera, ali je on bio poništen zbog ofsajda koji je ustanovljen nakon gledanja VAR-a.

U 18. minuti su ipak došli do vodstva. Strijelac je bio Jackson na asistenciju Neta. Međutim, prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:1 nakon gola Isaka u 32. minuti.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku utakmice Palmer je ponovo doveo Chelseau u vodstvo 2:1, što se ispostavilo i konačnim rezultatom ove utakmice.

Chelsea je sada na četvrtom mjestu Premiershipa, dok je Newcastle na 12. poziciji. U narednom kolu Chelsea gostuje Manchester Unitedu, dok će Newcastle dočekati Arsenal.

Pobjede su danas ostvarili i Crystal Palace i West Ham koji su savladali Tottenham, odnosno Manchester United.