Drugo kolo Premiershipa
91

Chelsea spakovao šest golova Wolvesima, briljirao je fenomenalni Madueke

Madueke kompletirao hat-trick (Foto: Chelsea)
Nogometaši Chelseaja pobijedili su na Molineux stadionu u drugom kolu Premiershipa ekipu Wolvesa rezultatom 6:2 te su tako potvrdili da imaju ogroman potencijal u novoj sezoni.

Krenulo je odlično po Chelsea jer je Jackson pogodio već u drugoj minuti, ali je Cunha izjednačio u 27 minuti.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Jackson je bio u ulozi asistenta za Palmera koji koristi izlijetanje golmana i lobuje ga za novo vodstvo gostiju. Ipak, u šestoj minuti nadoknade prvog poluvremena Larsen ponovo donosi izjednačenja na asistenciju Totija.

U razmaku od samo 14 minuta, Chelsea je postigao nova tri gola, a pravi show su priredili Palmer i Madueke. Naime, sva tri puta asistent je bio Palmer, a strijelac fenomenalni Madueke.

Konačnih 6:2 za Chelsea postavio je Joao Felix deset minuta prije kraja utakmice na asistenciju Neta.

Chelsea sada ima tri boda iz dvije utakmice, dok su Wolvesi bez bodova. U narednom kolu Chelsea dočekuje Crystal Palace, dok će Wolvesi gostovati Nottingham Forestu.

Rezultat i strijelci:

Wolves - Chelsea 2:6 (Cunha 27', Larsen 45+6' - Jackson 2', Palmer 45', Madueke 49', 58', 63', Jaoa Felix 80')

Bournemouth - Newcastle 1:1 (Tavernier 37' - Gordon 76')