Premiership
29

Chelsea zablistao u gradskom derbiju i deklasirao West Ham za skok na drugo mjesto

N. M.
Londonski Chelsea je danas u gradskom derbiju protiv West Hama ostvario ubjedljivu pobjedu od 3:0, a bio je to meč 5. kola engleskog Premiershipa.

Furiozno je Chelsea ušao u utakmicu i poveo već u 4. minuti preko Nicolasa Jacksona, kojem je asistirao Jadon Sancho, a u 18. minuti Jackson postiže novi gol.

Tada mu je asistirao Moises Caicedo, a tačku na utakmicu Plavci su stavili već na startu drugog poluvremena.

Igrala se 47. minuta kada je Cole Palmer izašao sam pred golmana Alphonsea Areolu i matirao ga za 3:0, a ovaj put je Jackson bio u ulozi asistenta.

West Ham nije uspio da se vrati u utakmicu i na svom terenu je pao bez ispaljenog metka.

Chelsea je sada, barem privremeno, izbio na drugo mjesto na tabeli Premiershipa sa 10 bodova, koliko imaju i Arsenal i Newcastle.

West Ham se nalazi na četrnaestoj poziciji na tabeli sa samo četiri boda iz pet odigranih susreta.