Premiership
14

City i Arsenal trijumfovali preokretima i nastavili potjeru za Liverpoolom

N. M.
Manchester City i Arsenal ostvarili su nove pobjede u 7. kolu engleskog Premiershipa, a oba tima danas su trijumfovala preokretima protiv svojih rivala.
City je na Etihadu ugostio ekipu Fulhama i slavio rezultatom 3:1, nakon što je tim s Craven Cottagea poveo u 26. minuti golom Andreasa Pereire za 1:0. Tada je magičnu asistenciju upisao Raul Jimenez, koji je saigrača proigrao divno petom.

U 32. minuti je poravnanje Građanima donio Mateo Kovačić, da bi Hrvat i na otvaranju drugog poluvremena zatresao mrežu gostiju za potpuni preokret. Bilo je to u 47. minuti, kada mu je asistirao Bernardo Silva.

Na 3:1 je u 82. minuti povisio rezervista Jeremy Doku, ali Fulham je uspio da vrati dramu u meč u završnici, pošto Rodrigo Muniz postiže gol za 3:2 u 89. minuti. Ipak, City je uspio sačuvati prednost i slaviti.

Arsenal je u isto vrijeme rezultatom 3:1 savladao ekipu Southamptona, a svi golovi na Emiratesu viđeni su u drugom poluvremenu utakmice.

Cameron Archer je doveo Svece u vodstvo u 55. minuti i na trenutak "zaledio" Emirates, ali već u 58. minuti Bukayo Saka krade jednu loptu gostima i brzo je proslijeđuje Kaiju Havertzu, koji savršeno preciznim udarcem s ivice kaznenog prostora trese mrežu Southamptona za 1:1.

Preokret Topnicima donosi rezervista Gabriel Martinelli, golom na asistenciju Sake u 68. minuti, a Saka je fantastičnu predstavu krunisao i golom u 88. minuti, kada je postavio konačnih 3:1.

City i Arsenal su tako nastavili potjeru za liderom na tabeli Liverpoolom, pošto oba tima ponovo imaju bod manje od Redsa.

U narednom kolu Arsenal gostuje Bournemouthu, dok će City na megdan Wolverhamptonu.

Rezultati i strijelci:

Arsenal - Southampton 3:1 (Havertz 58', Martinelli 68', Saka 88' / Archer 55')

Brentford - Wolves 5:3 (Collins 2', Mbeumo 20'p, Norgaard 28', Pinnock 45+2', Carvalho 90' / Cunha 4', Larsen 26', Ait-Nouri 90+3')

Leicester - Bournemouth 1:0 (Buonanotte 16')

Manchester City - Fulham 3:2 (Kovačić 32', 47', Doku 82' / Pereira 26', Muniz 89')

West Ham - Ipswich 4:1 (Antonio 1', Kudus 43', Bowen 49', Paqueta 69' / Delap 6')