186

Dal Varešanović zakucao loptu pod prečku i postigao treći gol sezone u Turskoj

N. M.
(Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Dal Varešanović postigao je danas svoj treći gol u turskoj Superligi ove sezone, a pogodio je u pobjedi Rizespora nad Basaksehirom od 3:2.

Bio je to uzbudljiv meč meč 14. kola Superlige, a Varešanović je bio strijelac u 17. minuti kad je kompletirao preokret svog tima.

[TWITTER]1730939472013824393[/TWITTER]

Dočekao je Varešanović jedan odbijanac nakon što je golman gostiju odbranio pokušaj njegovog saigrača te je zakucao loptu pod prečku za 2:1.

Prethodno je Poljak Krzysztof Piatek donio vodstvo Basaksehiru, a na 1:1 je poravnao Ibrahim Olawoyin. U finišu poluvremena gosti poravnavaju preko Jeromea Opokua, da bi na kraju pobjedu Rizeu donio Ibrahim Olawoyin, koji je pogodio u nadoknadi vremena, u 92. minuti.

Varešanović sada ima tri gola na 13 odigranih susreta u Superligi, gdje ima i asistenciju.

Podsjetimo, Varešanović je ljetos u Rizespor stigao iz Sarajeva i od tada je standardan član startne postave turskog superligaša.