Liga prvaka
75

Dedić sa Salzburgom doživio debakl, Demirović remizirao sa praškom Spartom

E. K.
Odigrane su prve dvije utakmice drugog kola Lige prvaka, a nastupe su ubilježili bosanskohercegovački reprezentativci Amar Dedić i Ermedin Demirović.

Dedić je sa Salzburgom doživio debakl na svom terenu protiv Bresta, a konačan rezultat je bio 4:0 u korist francuskog sastava.

Strijelci za gostujući sastav su bili Abdallah Sima koji je bio dvostruki strijelac zatim Mahdi Camara te Mathias Pereira Lage.

Naš Amar je odigrao kompletan susret za austrijski tim, ali nije pomogao Salzburgu da izbjegne jedan od najtežih poraza u Evropi u posljednjih nekoliko odina.

U drugom meču u ovom terminu Stuttgart je na svom terenu remizirao sa praškom Spartom, bilo je 1:1, a naš Ermedin Demirović je izašao u 62. minuti susreta kada ga je zamijenio Chris Fuhrich.

Enzo Millot je doveo domaće u vodstvo u sedmoj minuti susreta, a bod gostima je donio Kaan Kairinen fenomenalnim golom u 32. minuti susreta.