Zmaj se oporavio
43

Dedić se vratio nakon povrede i odmah pokazao klasu u pobjedi Salzburga

Trenutak kada je Dedić uputio centaršut (Foto: Screenshot)
Nogometaši Salzburga pobijedili su na domaćem terenu u 10. kolu austrijske Bundeslige ekipu Altacha rezultatom 2:1 i to teškom mukom nakon preokreta.

Prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka, a gosti su pola sata prije kraja utakmice došli u vodstvo golom Fridrikasa.

Sedam minuta kasnije trener domaćih u igru je ubacio reprezentativca BiH Amara Dedića koji se oporavio od povrede zbog koje je propustio posljednje utakmice naše selekcije u Ligi nacija.

Dedić se odmah odužio i pokazao klasu budući da je fenomenalno centrirao pet minuta prije kraja utakmice, a Konate je bio na pravom mjestu i pogodio za poravnanje.

[TWITTER]1847679781208310034[/TWITTER]

Samo dvije minute kasnije Baidoo je pogodio za preokret i konačnu pobjedu Salzburga rezultatom 2:1.

Dediću je ovo bila druga asistencija u prvenstvu Austrije.

Salzburg je na četvrtom mjestu Bundeslige i u narednom kolu gostovat će trećeplasiranom Wolfbergeru.