Do kada će više NS BiH dozvoljavati da se utakmice Premijer lige BiH igraju na "oranicama"?
Ne samo da fizička (ne)pripremljenost ne dozvoljava igračima da odigraju 19 kola "u komadu", već im ni tereni apsolutno ne pomažu u tome.
Naime, već s prvim kišama većina terena na stadionima premijerligaških ekipa počnu ličiti više ličiti na oranice nego na zeleni teren po kojem se kotrlja lopta.
Na današnjim susretima u Ugljeviku, Mostaru, Tuzli i Doboju kod Kaknja mogli smo se uvjeriti i da pridjev "zeleni" ne odgovara stvarnom stanju u realnosti.
Tereni na stadionima su neravni, blatnjavi, a na nekim dijelovima čak i nikako nema trave i zaista je teško nogometašima prikazati bilo kakvu smislenu igru u takvim uslovima.
Ključno pitanje koje se postavlja je do kada će Nogometni savez BiH dozvoljavati ekipama da igraju na "oranicama"? Zar nije ljepše i za publiku i za igrače da se igra na travnjacima poput onih na Grbavici ili Bilinom polju?
Čelnici krovne kuće bh. nogometa klubovima koji se takmiče u elitnom rangu kao uslove postavljaju trivijalne stvari poput broja natkrivenih mjesta na tribinama ili reflektora, a sama esencija nogometa - ono šta se dešava na terenu, u potpunosti im je nevažna.
Dok se to pitanje ne riješi imat ćemo najveću pauzu između polusezona u svijetu koja traje oko tri mjeseca, a igrači će već od oktobra igrati u, slobodno možemo konstatovati, neregularnim uslovima. Jer ovo što gledamo u Premijer ligi BiH nije nogomet.