Duel Super lige Srbije
117

Dudić ostvario novi veliki trijumf: Radnički s tri boda napustio Bačku Topolu

Feđa Dudić (Foto: FK Radnički 1923)
Nogometaši Radničkog pobijedili su u Baškoj Topoli u 12. kolu srbijanske Super lige ekipu TSC-a rezultatom 2:0 i tako upisali važnu pobjedu nakon što su u prethodna dva kola osvojili samo jedan bod.

Utakmica je odlično krenula po ekipu Feđe Dudića budući da su već u drugoj minuti poveli preko Stankovskog.

TSC je do odlaska na odmor imao dominaciju i nekoliko dobrih prilika, ali do gola nisu mogli.

Iako se očekivalo da će u drugom poluvremenu domaćini biti još ofanzivniji, Radnički je odigrao odlično u defanzivi te je i prijetio u nekoliko navrata.

Nagrada je stigla šest minuta prije kraja meča kada je Golijanin postavio konačnih 2:0 za Radnički.

Za Radnički su od prve minute igrala čak četiri bh. internacionalca - Ćosić, Zeljković, Radović i strijelac gola Golijanin.

Radnički se sada nalazi na petom mjestu Super lige, dok je TSC na osmoj poziciji. U narednom kolu Radnički dočekuje Jedinstvo, dok će TSC gostovati Napretku.