Kvalifikacije za SP
60

Duel Sjeverne Koreje i Katara prekinut na 20 minuta zbog poplavljenog terena

E. B.
Utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Sjeverne Koreje i Katara je bila prekinuta na 20 minuta zbog poplavljenog terena u Laosu.

U drugom kolu završnog dijela azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Sjeverna Koreja je u glavnom gradu Laosa Vientianeu dočekala Katar.

Sjeverna Koreja je povela u 19. minuti pogotkom Ri Il-Songa, a u 31. minuti Akram Afif je iz penala poravnao na 1:1.

U 44. minuti Almoez Ali je pogodio za preokret Katara, a u 51. Kang Kuk-Chol je izjednačio rezultat na 2:2.

No, samo šest minuta kasnije sudija Nazmi Nasaruddin je poslao igrače obje ekipe u svlačionicu.

Naime, olujno nevrijeme je pogodilo glavni grad Laosa i teren Nacionalnog stadiona je bio u potpunosti potopljen.

Ipak, nakon 20 minuta susret je nastavljen, a nijedna ekipa po neuslovnom terenu nije uspjela postići pogodak, te su na kraju podijelili bodove.