Turska Superliga
144

Džekin gol uzaludan: Fenerbahče ispustio veliku prednost i u 95. minuti ostao bez pobjede

H. H.
Edin Džeko igra izvanredno na startu nove sezone (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Fenerbahčea napravili su veliki kiks protiv Goztepea u 2. kolu Super lige Turske, odigravši neriješeno 2:2, iako su imali veliku prednost od dva gola.

U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Edin Džeko je realizovao penal za vodstvo Fenera 1:0, a kada je En Nesyri postigao drugi gol u sedmoj minuti nadokande za 2:0 činilo se da je sve gotovo.

Ipak, Goztepe se nije predavao. Prvo je Gunter u 68. minuti smanjio na 2:1, da bi u 95. minuti Romulo šokirao Mourinha i njegovu ekipu za konačnih 2:2.

Džeki je ovo bio već šesti postignuti pogodak u novoj sezoni, budući da se u strijelce upisivao u kvalifikacijama za Ligu prvaka kada je postigao četiri gola u dvomeču s Luganom, a strijelac je bio i u 1. kolu turskog šampionata protiv Adana Demirspora.

Drugi bh. reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao u 88. minuti.