Ponovo strijelac
309

Džeko s četiri gola u dvomeču protiv Lugana odveo Fenerbahče dalje u kvalifikacijama za LP

H. H.
Džeko je bio junak Fenerbahčea u dvomeču protiv Lugana (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su Lugano rezultatom 2:1 u revanš susretu 2. pretkola Lige prvaka i ukupnim rezultatom 6:4 prošli dalje, a Edin Džeko je postigao novi pogodak.

Nakon što je postigao hat-trick u prvom duelu u Švicarskoj kada je Fener slavio 4:3, Dijamant je spašavao svoj tim, jer su gosti iznenađujuće poveli preko Belhadja u 7. minuti.

Fener je potom napadao i tražio gol za poravnanje, a do njega su došli u 59. minuti. Yandas je ubacio iz prekida, a Džeko majstorski glavom pogodio za 1:1.

U sudijskoj nadoknadi Szymanski je pogodio za 2:1 i pobjedu Fenerbahčea. Džeko je igrao cijeli meč i zaradio žuti karton, a Rade Krunić je teren napustio u 46. minuti.

Fenerbahče će u 3. pretkolu Lige prvaka odmjerit će snage sa francuskim Lilleom.

Podsjetimo, Džeko je prošle sezone bio prvi strijelac Fenerbahčea sa 25 golova u svim tamičenjima na 46 utakmica, a tome učinku je dodao i deset asistencija.